Skákání na trampolíně je pro prospěšné pro zdraví dětí, ale i dospělých. Je ovšem třeba dodržovat určité zásady. Hlídat kolik dětí a lidí je na trampolíně, jaké hry tam děti hrají a jaké je tam věkové rozložení. Není vhodné, aby velké děti skákaly s menšími. Je třeba mít děti pod dozorem.
Důležité také dbát na to, aby i samotná trampolína byla bezpečná. Z toho důvodu je třeba ji pravidelně kontrolovat. Velmi důležité je mít trampolínu řádně ukotvenou. Je potřeba zajistit i to, aby pod trampolínu nikdo nemohl vlézt, obzvláště malé děti.
Bezpečná trampolína by měla mít také ochranou síť, která zabrání vypadnutí dětí ven. Rozhodně byste měli mít na trampolíně i ochranu pružin, aby se do nich nedostala dětská noha a nedošlo k úrazu. Při poškození například větrem či popraskáním stáří je možné dokoupit náhradní díly trampolínu. Díky náhradním dílům máte možnost trampolínu opravit a mít ji i nadále bezpečnou a kvalitní. Díky tomu můžete klidně pro své děti pořídit již používanou trampolínu a pomocí náhradních dílů si ji opravit a mít tak krásnou trampolínu za zvýhodněnou cenu, pokud nechcete kupovat zcela novou trampolínu.
O trampolínu je třeba se během roku postarat, abyste prodloužili její životnost. Je možné dokoupit ochrannou plachtu na skákací plochu. Při správném zakotvení zajistíte, že vám při prvním větším větru neuletí, nerozbije se a nerozbije ani věci okolo, například sklo, auta či sklení.
No a pak už si můžete užívat bezpečnou zábavu na trampolíně. Skákání zpevní celé tělo, zároveň jde o aerobní aktivitu, u které můžete i spalovat tuky a posilovat své srdce. Takže skákání je vhodné jak pro děti, tak i pro dospělé. Zároveň si můžete užít společný čas se svými dětmi příjemnou aktivitou, u které si užijete hodně zábavy a posílíte vztahy. Je třeba myslet i na to, že skákání samozřejmě není vhodné úplně pro všechny. Při problémech s klouby nebude skákání úplně nejvhodnější. Také není skákání vhodné i pro malé děti. Na trampolíně by bezpečně měly skákat až děti od 6 let, které jsou zpevněné.